Урок-тренінг з основ здоров'я у 4 класі
Тема "Поведінка учня"
Вчитель - Нелюба О.В., КЗШ №39
Мета: формувати в дітей уявлення про поведінку ввічливого учня, про значення дружнього спілкування й доброзичливих стосунків; формувати в учнів уміння, використовувати здобуті знання в життєвих ситуаціях; виховувати культуру поведінки з оточуючими, ввічливість виховувати дисциплінованість., .
Очікувані результати: учні повинні знати тлумачення понять «ввічливість», «доброзичливі стосунки»; учні повинні вміти ввічливо поводитися з оточуючими.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, картки для індивідуального опитування, аркуш для проведення тесту.
Тип уроку: урок тренінг.
Хід заняття.
І. Вступна частина.
1.Повторення правил.
- Діти давайте згадаємо, яких правил ми дотримуємося під час проведення уроку:
- Не перебивати
- Посміхатись
- Радіти успіхам інших
- Не критикувати
- Правило піднятої руки.
2. Очікування.
« Зоряне небо»
Написати на листочку ,що кожен учень очікує від цього уроку.
В кінці уроку кожен на зоряне небо чіпляє зірочку:
очікування справдились – жовту,
очікування не справдились – синю.
ІІ. Основна частина.
Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Поставлення проблемного запитання.
— Яку дитину називають ввічливою, культурною?
— Чи вважаєте ви себе культурною людиною?
1.Робота з інформаційним повідомленням.(Самостійне опрацювання статті підручника ст. 45).
відповіді на запитання.
— Що таке сила волі?
— Чому треба називати друга на ім'я?
— Що допомагає підтримувати добрі стосунки між однокласниками?
— Яким є, на вашу думку, ввічливий учень? Яких правил він дотримується?
3. Руханка.
І великим, | (Руки підняті високо над головою) |
І малим, | (Присісти) |
І старим, | (Руки в боки, нахилитись вперед) |
І молодим | (Стати струнко) |
Треба знати, треба знати, | (Почергові помахи пальчиками рук) |
Треба знати: |
|
Щоб у світі добре жить, | (Руки розвести в боки від середини грудей) |
Один одного любіть. | (Обняти лівою рукою праве плече, і навпаки) |
Ну, а старших | (Руки назад, нахилитись вперед) |
Треба всім нам шанувати. | (Руки прикласти до серця і поклонитися) |
Місце в транспорті звільніть, | (Показують руками на крісло) |
Щось нести допоможіть | (Імітують важкі сумки в руках) |
Та на грубощі не |
|
Зважуйтесь ніколи. | (Почергові помахи пальчиками рук) |
І від добрих справ дідусь | (Руки в боки, нахилитись вперед) |
Усміхнеться в сивий вус | (Руки розвести в боки від верхньої губи) |
|
|
І серденько | (Руки прикласти до серця) |
У бабусі не заколе | (Руки в боки, нахилитись вперед) |
Добрими будемо, друзі, |
|
Зростати. Знову сідаємо тихо |
|
За парти. | (Сідають за парти) |
4. Робота в групах.
Завдання для груп.
I група: Складіть віночк правил поведінки у школі.
II група: Оцінити вчинки дітей зображені на малюнках.
ІІІгрупа: Розгадка секретів спілкування.
5. Презентація завдань.
ІІІ.Практична частина.
1.Обговорення ситуацій.
— Що ви робитимете, якщо:
· Бабуся прийшла втомлена з ринку;
· зустріли на вулиці однокласницю з важкою сумкою;
· треба терміново звернутися до вчительки, а вона розмовляє з іншим учителем;
· тебе образила однокласниця;
· однокласник захворів;
· першокласник упав у калюжу;
· маленьку дівчинку образив однокласник.
2.Обговорення малюнків .
ІV.Заключна частина.
1.Зворотній зв′язок.
- Що сподобалось на уроці?
- Що запам′ятали?
2. Прощання.
- Діти, станьте в коло, візміться за руки, посміхніться один одному.
Висловлювання побажання другові.